Παρουσίαση προγράμματος EPAS στο Περιφερειακό Γυμνάσιο Ακακίου

Στις 4 Απριλίου 2023, οι Δόκιμοι Πρεσβευτές του Περιφερειακού Λυκείου Μ. Κουτσόφτα - Α. Παναγίδη Παλαιομετόχου επισκέφτηκαν το Περιφερειακό Γυμνάσιο
Ακακίου και ενημέρωσαν μαθητές και μαθήτριες της Γ´ Γυμνασίου για το πρόγραμμα στο οποίο συμμετέχουν - «Σχολείο Πρεσβευτής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου - EPAS, για τις αξίες της ΕΕ, για τον ρόλο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου αλλά και για τα δικαιώματά τους ως πολίτες.
Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο των εορτασμών για την ημέρα της Ευρώπης που στόχο έχει να φέρει πιο κοντά τους ανθρώπους και τις ιδέες τους προσδοκώντας σε ένα καλύτερο μέλλον για όλους.
Ευχαριστούμε θερμά το Περιφερειακό Γυμνάσιο Ακακίου για τη φιλοξενία και κυρίως τους μαθητές και τις μαθήτριες για την άψογη συνεργασία